Róma gladiátori játékai egyszerre jelentettek szórakoztatásnak szánt csatákat és a haszon reményében folytatott vérfürdőt. Miközben a hadifoglyok, a leigázott területekről származó rabszolgák és az elítélt bűnözők hírhedten „fogyóeszköznek” számítottak, az arénák harcosai között akadtak olyanok is, akik önként jelentkeztek gladiátornak. A játékokon minden a látványosságot szolgálta: a harcosokat arra bátorították, csak vérző sebeket ejtsenek ellenfelükön, és igyekezzenek minél jobban elnyújtani a másik haldoklását.
Polgár és császár egyaránt az erőszakból születő izgalmat és tragédiát kereste… a közönség pedig rajongott a gladiátorokért, akiktől megkapta ezt. Kötetünkben bemutatjuk, miként találhatták magukat férfiak és nők az arénában, valamint részletesen foglalkozunk a különféle gladiátortípusokkal, fegyvereikkel és felszerelésükkel. Kiderül, az arénák harcosai hogyan élték mindennapjaikat – és miként érte el életük csúcspontját, ahogy kiléptek a porond homokjára.
„Nem csak szépen vannak szedve és értelmes magyar nyelven szólnak, de szinte kifogástalanul szakszerűek is. Az egyes nevek, nyelvek átírásai a magyar szabályoknak köszönhetően történtek meg, a latin auktorok vagy az ókori keleti források a megszokott, szakszerű magyar kiadások szövegét átvéve szólalnak meg magyarul, a szakirodalom-jegyzéket pedig szinte tökéletesen egészítették ki magyar nyelvű irodalommal. Így kell népszerűsítő szakkönyvet kiadni! Épp ezért a rajzok ellenére ezek nem ifjúsági képeskönyvek, hanem felnőtteknek szólnak - bár biztos vagyok benne, hogy egy, a hadtörténet iránt érdeklődő kamasz is örömmel olvassa őket.
Így mindenkinek bátran és szeretettel ajánlom a sorozat köteteit. Én biztos, hogy vevője maradok a következő években is.” – Katherine's Bookstore
AZ OSPREY - HARCOSOK SOROZAT KIADVÁNYAI:
A fáraók katonái – i. e. 2050–1650.
Bronzkori görög harcosok – i. e. 1600–1100.
Kelta harcosok - i. e. 300. – i. sz. 100.
Gladiátorok - i. e. 100. – i. sz. 200.
A templomos lovagok - 1120–1312.
Női szamurájok - 1184–1877.