Vásárlási feltételek
ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK
KVIKKI ÁSZF
Hatályos 2024.10.24. napjától
- Preambulum
- A jelen általános szerződési feltételek (a továbbiakban: ÁSZF) tartalmazza Németh-Bökönyi Tünde Ágnes egyéni vállalkozó (székhely: 2051 Biatorbágy, Nimród utca 15/B/1.; adószám: 59557896-2-33; nyilvántartási szám: 57603850), mint szolgáltató (a továbbiakban: Szolgáltató) a https://kvikki.hu/ domainről elérhető weboldalon (a továbbiakban: Honlap) keresztül elérhető szolgáltatás igénybevételének a Honlap szolgáltatásait igénybe vevő vásárló, továbbá az 5.4 pontban foglaltak szerint fogyasztónak minősülő vásárló (a továbbiakban: Vevő) általi használatának feltételeit. Jelen ÁSZF érvényes valamennyi, az Eladó által, a Honlapon elérhető információk alapján árusított termékre.
- A Honlapon keresztül, a Vevő és az Eladó között létrejött szerződés nem minősül írásbelinek, azt az Eladó nem iktatja, így az utólag nem hozzáférhető és nem megtekinthető. A Honlapot üzemeltető Szolgáltató semmilyen magatartási kódex rendelkezéseinek nem veti alá magát. Szerződést kizárólag magyar nyelven lehet kötni. A szerződés az Eladó és a Vevő között jön létre. A Honlap használatával a Vevő elfogadja és magára nézve kötelezőnek ismeri el a jelen ÁSZF-ben foglalt rendelkezéseket, tudomásul veszi és elfogadja az alábbiakat:
- Az Eladó adatai, ügyfélszolgálati elérhetőségei, a Honlap tárhely-szolgáltatója
Az Eladó adatai
Neve: Németh-Bökönyi Tünde Ágnes egyéni vállalkozó
Székhely: 2051 Biatorbágy, Nimród utca 15/B/1.
Honlapja: https://kvikki.hu/
Vállalkozói nyilvántartási száma: 57603850
Adószáma: 59557896-2-33
Képviseli: Németh-Bökönyi Tünde Ágnes
Ügyfélszolgálati elérhetőségek
Telefonszáma: +36 20 409 6183
E-mail címe: info@kvikki.hu
A tárhely-szolgáltató neve és elérhetőségei:
Cégnév: Unas Online Kft.
Székhely: 9400 Sopron, Kőszegi út 14.
E-mail: unas@unas.hu
Weboldal: https://unas.hu/
Adatkezelési tájékoztatója: https://unas.hu/adatkezelesi-tajekoztato
- A Honlapon folytatott tevékenység
- A Honlap célja, hogy elősegítse az Eladó számára termék adásvételi szerződések megkötését, melyben az Eladó vállalja, hogy a Vevő által, a Honlapon található információk alapján, a Vevő regisztrációját követően, vagy regisztráció nélkül, a Honlapon található megrendelési űrlap kitöltésével megrendelt, a jelen ÁSZF 6.2 pontjában részletezett terméket (a továbbiakban: Termék) a Vevő részére a 9. pontban rögzítettek szerint eljuttatja, Vevő pedig vállalja a Termék árának megfizetését (a továbbiakban: Szolgáltatás).
- Fogalmak
Termék vagy áru: a Honlap kínálatában szereplő, a Honlapon értékesítésre szánt:
- ingó dolog, ideértve a tartályban, palackban vagy egyéb módon korlátozott mennyiségben vagy meghatározott űrtartalommal kiszerelt víz, gáz és villamos energia, valamint
- ingó dolog, amely digitális tartalmat vagy digitális szolgáltatást foglal magában vagy azzal össze van kapcsolva, olyan módon, hogy az érintett digitális tartalom vagy digitális szolgáltatás hiányában az áru nem tudná betölteni funkcióit (a továbbiakban: a digitális elemeket tartalmazó áru).
Digitális elemeket tartalmazó áru: ingó dolog, amely digitális tartalmat vagy digitális szolgáltatást foglal magában, vagy azzal össze van kapcsolva, olyan módon, hogy az érintett digitális tartalom vagy digitális szolgáltatás hiányában az áru nem tudná betölteni funkcióit.
Digitális tartalom: digitális formában előállított vagy szolgáltatott adat
Felek: Eladó és Vevő együttesen.
Fogyasztó: az önálló foglalkozásán és gazdasági tevékenységén kívül eső célok érdekében eljáró természetes személy, aki árut vesz, rendel, kap, használ, igénybe vesz vagy az áruval kapcsolatos kereskedelmi kommunikáció, ajánlat címzettje. A békéltető testületre vonatkozó szabályok alkalmazásában – a fogyasztói jogviták online rendezéséről, valamint a 2006/2004/EK rendelet és a 2009/22/EK irányelv módosításáról szóló, 2013. május 21-i 524/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet alkalmazásának kivételével – fogyasztónak minősül a fentieken túlmenően az önálló foglalkozásán és gazdasági tevékenységi körén kívül eső célok érdekében eljáró, külön törvény szerinti civil szervezet, egyházi jogi személy, társasház, lakásszövetkezet, amely árut vesz, rendel, kap, használ, igénybe vesz vagy az áruval kapcsolatos kereskedelmi kommunikáció, ajánlat címzettje. A belső piacon belül a vevő állampolgársága, lakóhelye vagy letelepedési helye alapján történő indokolatlan területi alapú tartalomkorlátozással és a megkülönböztetés egyéb formáival szembeni fellépésről, valamint a 2006/2004/EK és az (EU) 2017/2394 rendelet, továbbá a 2009/22/EK irányelv módosításáról szóló, 2018. február 28-i (EU) 2018/302 európai parlamenti és tanácsi rendelet [a továbbiakban: (EU) 2018/302 rendelet] alkalmazásában fogyasztónak minősül a fentieken túlmenően az (EU) 2018/302 rendelet szerint vevőnek minősülő vállalkozás is.
Fogyasztói szerződés: olyan szerződés, melynek egyik alanya fogyasztónak minősül.
Funkcionalitás: a digitális elemeket tartalmazó áru, a digitális tartalom vagy a digitális szolgáltatás azon képessége, hogy a céljának megfelelő funkciókat betöltse.
Gyártó: az Áru előállítója, importált Áru esetén az Árut az Európai Unió területére behozó importőr, valamint bármely olyan személy, aki vagy amely az Árun nevének, védjegyének vagy egyéb megkülönböztető jelzésének feltüntetésével önmagát gyártóként tünteti fel.
Interoperabilitás: a digitális elemeket tartalmazó áru, a digitális tartalom vagy a digitális szolgáltatás azon képessége, hogy együtt tudjon működni olyan hardverrel és szoftverrel, amely eltér attól, amellyel az azonos típusú árukat, digitális tartalmat vagy digitális szolgáltatásokat általában együtt használják.
Kompatibilitás: a digitális elemeket tartalmazó áru, a digitális tartalom vagy a digitális szolgáltatás azon képessége, hogy - átalakítás szükségessége nélkül - együtt tudjon működni olyan hardverrel vagy szoftverrel, amellyel az azonos típusú árukat, digitális tartalmat vagy digitális szolgáltatásokat általában együtt használják.
Honlap: a jelen weboldal, amely a szerződés megkötésére szolgál.
Szerződés: Eladó és Vevő között a Honlap és elektronikus levelezés igénybevételével létrejövő adásvételi szerződés.
Tartós adathordozó: bármely olyan eszköz, amely lehetővé teszi a fogyasztó vagy a vállalkozás számára a személyesen neki címzett adatoknak a jövőben is hozzáférhető módon és az adat céljának megfelelő ideig történő tárolását, valamint a tárolt adatok változatlan formában történő megjelenítését.
Távollévők közötti kommunikációt lehetővé tévő eszköz: olyan eszköz, amely alkalmas a felek távollétében – szerződés megkötése érdekében – szerződési nyilatkozat megtételére. Ilyen eszköz különösen a címzett vagy a címzés nélküli nyomtatvány, a szabványlevél, a sajtótermékben közzétett hirdetés megrendelőlappal, a katalógus, a telefon, a telefax és az internetes hozzáférést biztosító eszköz.
Távollévők között kötött szerződés: olyan fogyasztói szerződés, amelyet a szerződés szerinti Áru vagy szolgáltatás nyújtására szervezett távértékesítési rendszer keretében a felek egyidejű fizikai jelenléte nélkül úgy kötnek meg, hogy a szerződés megkötése érdekében a szerződő felek kizárólag távollévők közötti kommunikációt lehetővé tévő eszközt alkalmaznak
Vállalkozás: a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körében eljáró személy.
Vevő/Ön: a Honlapon keresztül vételi ajánlatot tevő szerződést kötő személy
Jótállás: A fogyasztó és a vállalkozás között kötött szerződések esetén (a továbbiakban: fogyasztói szerződés) a Polgári Törvénykönyv szerinti,
- a szerződés teljesítéséért vállalt jótállás, amelyet a vállalkozás a szerződés megfelelő teljesítéséért a jogszabályi kötelezettségén túlmenően vagy annak hiányában önként vállal, valamint
- a jogszabályon alapuló kötelező jótállás.
Vételár: az Áruért, valamint a digitális tartalom szolgáltatásáért fizetendő ellenszolgáltatás.
- Vonatkozó jogszabályok
- évi CLV. törvény a fogyasztóvédelemről
- évi CVIII. törvény az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről
- évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről
- 151/2003. (IX.22.) kormányrendelet a tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról
- 45/2014. (II.26.) kormányrendelet a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól
- 19/2014. (IV.29.) NGM rendelet a fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés keretében eladott dolgokra vonatkozó szavatossági és jótállási igények intézésének eljárási szabályairól
- évi LXXVI. törvény a szerzői jogról
- évi CXII. törvény az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról
- AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS (EU) 2018/302 RENDELETE (2018. február 28.) a belső piacon belül a vevő állampolgársága, lakóhelye vagy letelepedési helye alapján történő indokolatlan területi alapú tartalomkorlátozással és a megkülönböztetés egyéb formáival szembeni fellépésről, valamint a 2006/2004/EK és az (EU) 2017/2394 rendelet, továbbá a 2009/22/EK irányelv módosításáról
- AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS (EU) 2016/679 RENDELETE (2016. április 27.) a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK rendelet hatályon kívül helyezéséről (általános adatvédelmi rendelet)
- A fogyasztó és vállalkozás közötti, az áruk adásvételére, valamint a digitális tartalom szolgáltatására és digitális szolgáltatások nyújtására irányuló szerződések részletes szabályairól szóló 373/2021. (VI. 30.) Korm. rendelet
- A szerződés létrejötte, a vásárlás folyamata
- A megrendelni kívánt Termék részletes jellemzőiről, az Eladó által meghatározott áráról a Vevő a Termék nevére vagy a Terméket ábrázoló képre történő kattintást követően tájékozódhat.
- A Vevő a Termék ára alatti „Kosárba teszem” feliratra kattintva tudja a Terméket virtuális kosarába helyezni. Amikor a Terméket kosarába helyezi, megjelenik egy információs ablak, ami tájékoztatja a Vevőt arról, hogy a Termék elhelyezésre került a virtuális kosarába. Választhat, hogy tovább nézelődik („Tovább vásárolok”) a Honlapon vagy befejezi a nézelődést és elkezdi a megrendelés folyamatát a képernyő jobb felső sarkán található kosár ikonra kattintva. Ha az utóbbi lehetőséget választotta, akkor megjelenik a kosár tartalma, ahol leellenőrizheti kosarának tartalmát. A kosár oldalon módosítani tudja a megrendelést, és tételt tud törölni a kosárból, továbbá van lehetősége a kedvezményre jogosító kupon kódjának betáplálására is. Ha mindent rendben talált, akkor a „Tovább a fizetéshez” feliratra kattintva elkezdheti a megrendelést és bejelentkezhet fiókjába, illetve regisztráció nélkül is vásárolhat a kért adatok megadásával.
- A vásárlásnak nem feltétele a regisztráció. Ha a Vevő bejelentkezett a fiókjába vagy megadott minden szükséges személyes adatot, a „Tovább” feliratra kattintva a szállítási módot, illetve a legördülő menükből a szállítási adatokat kell megadnia. A szállítási adatok megadását követően a kívánt fizetési módot és szállítási módot kell kiválasztania rendelkezésre álló lehetőségek közül, majd a „Tovább” feliratra kattintani. Megjelenik egy összegző képernyő, ahol a megrendelésének adatait a végleges elküldés előtt utoljára még ellenőrizheti. A „Megrendelem” gombra kattintva véglegesítheti megrendelését és küldheti el az Eladó részére.
- A Vevő az adatbeviteli hibákat a megrendelés során bármikor javítani tudja, még az összegző felületen is lehetősége van erre. Terméket törölhet a kosárból, megváltoztathatja a személyes adatait, a Termék mennyiségét is növelheti, illetve csökkentheti “Mennyiség” felirat alatt a darabszám beállításával.
- Amennyiben a Vevő az online megrendelési folyamatot az ott kért adatok megadásával véglegesítette és a "Megrendelem" gombra rákattintott, akkor megrendelést ad le, mely a Vevő részéről ajánlatnak minősül. Ez az ajánlat azonban még nem jelenti azt, hogy az Eladó a Vevő ajánlatát elfogadta.
- Ha a Vevő Terméket helyezett a kosarába, azonban anélkül hagyja el a Honlapot, hogy a kosárban lévő Termékekre vonatkozóan megrendelést adott volna le, az Eladó a kosár tartalmáról e-mailben emlékeztetőt küld a regisztrált és a honlapjára bejelentkezett Vevő részére. Az Eladó által a Vevő részére elküldött e-mail vásárlási kötelezettséget nem keletkeztet a Vevő oldalán, kizárólag tájékoztató célt szolgál. Az Eladó által küldött e-mail reklámot nem tartalmaz.
- Amennyiben a Honlapon hiba vagy hiányosság lép fel a Termékeknél vagy a feltüntetett áraknál, az Eladó a változtatás jogát fenntartja. Ilyen esetben a hibáról történő tudomásszerzést követően, illetve annak javítása után haladéktalanul tájékoztatja az Eladó a Vevőt az új adatokról. A Vevő ezt követően még egyszer megerősítheti a megrendelést, vagy lehetőség van arra, hogy bármely fél elálljon a szerződéstől.
- Önnek a megrendelés során a megrendelés véglegesítése előtt folyamatosan lehetősége van az Ön által bevitt adatok módosítására (a böngészőben a vissza gombra kattintva az előző oldal nyílik meg, így akkor is javíthatóak a bevitt adatok, ha Ön már a következő oldalra lépett). Felhívjuk a figyelmét, hogy az Ön felelőssége, hogy az Ön által megadott adatok pontosan kerüljenek bevitelre, hiszen az Ön által megadott adatok alapján kerül számlázásra, illetve szállításra az Áru. Felhívjuk a figyelmét arra, hogy a rosszul megadott e-mail cím vagy a postafiókhoz tartozó tárhely telítettsége a visszaigazolás kézbesítésének hiányát eredményezheti és meggátolhatja a szerződés létrejöttét. Amennyiben a Vevő véglegesítette rendelését és a megadott adatokban hibát fedez fel, akkor a lehető legrövidebb időn belül kezdeményeznie kell a rendelése módosítását. A hibás rendelés módosítását a megrendeléskor megadott e-mail címről küldött levéllel, vagy telefonhívással jelezheti Vevő az Eladó felé.
- Ajánlati kötöttség, visszaigazolás, a szerződés létrejötte
Miután a Vevő elküldte megrendelését, az ajánlat megérkezését követő 12 órán belül e-mailben az Eladó visszaigazolja a Vevőnek a megkapott megrendelést, tehát az adásvételi szerződés létrejött. Ezen emailben az Eladó szállító partnere, a Vevő választása szerinti szállítási mód alapján a ASAP HUNGÁRIA Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság /székhely: 1239 Budapest, Ócsai út 1-3./, vagy a FOXPOST Zártkörűen Működő Részvénytársaság /3300 Eger, Pacsirta utca 35/A/ vagy vagy Magyar Posta Zártkörűen Működő Részvénytársaság /1138 Budapest, Dunavirág utca 2-6./ ; a továbbiakban együttesen: Szállító) 1-3 munkanapon belül tájékoztatja a Vevőt a kiszállítás várható időpontjáról.
- A visszaigazoló email a megrendelésének részleteit is tartalmazza (tértivevény). Ez a tértivevény nem jelenti a Vevő megrendelésének elfogadását, hanem csupán arról tájékoztatja a Vevőt, hogy megrendelése beérkezett az Eladóhoz. Megrendelésének az Eladóhoz történő beérkezése a Vevő részéről ajánlati kötöttséget eredményez.
- A Vevő mentesül az ajánlati kötöttség alól, ha késedelem nélkül (azaz legkésőbb 48 órán belül) nem kapja meg az Eladótól az elküldött rendelésére vonatkozó visszaigazoló e-mailt. Ha a Vevő a visszaigazoló e-mailben szereplő adatok tekintetében hibát vesz észre, azt a visszaigazoló e-mail beérkezését követő 2 órán belül jeleznie kell az Eladó felé az info@kvikki.hu e-mail címre, a nem kívánt rendelések teljesítésének elkerülése érdekében. E határidő elteltét követően a megrendelést visszaigazoló e-mailt az Eladó akként tekinti, hogy az abban foglalt adatok maradéktalanul helytállóak és a Vevő által nem kifogásoltak.
- A megrendelés elektronikus úton megkötött, az Eladó és a Vevő között létrejött szerződésnek minősül, amelyre a polgári törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (a továbbiakban: Ptk.), az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvényben foglaltak irányadóak. A szerződés – amennyiben a Vevő a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy – a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet hatálya alá tartozik, és szem előtt tartja a fogyasztók jogairól szóló Európai Parlament és a Tanács 2011/83/EU irányelvének rendelkezéseit.
- A megvásárolható Termékek
- Az Eladó által kínált Termékek kizárólag online rendelhetők meg. A Honlapon az Eladó részletesen feltünteti a Termék nevét, leírását, róla fotót jelenít meg. Az Eladó törekszik arra, hogy a Termékekről a lehető legjobb, legpontosabb fotót, ill. leírást jelentessen meg a Honlapon. Az Eladó nem vállal felelősséget a Honlapon megjelenő kép és a Termék valóságos megjelenése miatti esetleges különbözőség miatt.
- A Vevő által választható Termékek, vagy Termékcsoportok a következők:
- pelenkák (eldobható pelenkák, textilpelenkák)
- tápszerek
- babaápolási termékek (fürdetők, krémek, hintőporok, nedves törlőkendők, popsikrémek, hajápolási termékek, fogápolási termékek, körömápolási termékek, orrszívók, pelenkatárolók)
- mellszívók
- bébiétel melegítők
- sterilizálók
- cumisüvegek, cumik, rágókák
- bababiztonsági eszközök (babamérlegek, légzésfigyelők, bébiőrök, éjjeli fények, elektromos lázmérők, elektromos szúnyogriasztók, párásítók, inhalátorok, magzati szívhang figyelők)
- pihenőszékek, hinták, utazóágyak
- kenguruk
- babakocsik
- játékok babáknak (csörgők, zenélő körforgók, babakocsira akasztható játékok, fürdőjátékok, játszószőnyegek, plüssök, szundikendők, első könyvek, játékok babáknak)
- LEGO
- társasjáték
- játékok (diavetítő, gyurma, homokkép készítő, elektromos kisautó, ékszerdoboz, játékok szerepjátékokhoz, pl. barkácsolás, főzés, takaríts, plüss figurák, homokozó és kerti játék, hinta, buborékfújó, strandjáték)
- játékok nagyobbaknak (játék babák, játékautók, építőjátékok, kirakók, játékhangszerek, triciklik, interaktív játékok, sakk, golyópálya, távirányítós és RC játék, logikai játékok, Playmobil, Barbie)
- puzzle
- modell és makett
- irodatechnika (iskolatáska, tolltartó, tornazsák, füzet, füzetbox, írószerek)
- sport és fitness (bukósisak, védőfelszerelés, görkorcsolya, roller, futóbicikli, gyerek kerékpár, kulacs, uzsonnás doboz, ugrálókötél, tollas szett)
- ruházati kiegészítők (karóra, esernyő, bevásárlótáska, kulcstartó, gyermek ékszer és smink)
- tisztítószerek
- háztartási kisgépek
- ágyneműk
Ha a Honlapon bemutatott Termék nincs raktáron, az csak előrendelésre vásárolható meg, ez azonban nem minősül a Termék megrendelésének.
- Szavatosság, garancia
- Kellékszavatosság
- Fogyasztói szerződés esetén a Vevő az átvétel időpontjától számított 2 éves elévülési határidő alatt érvényesítheti szavatossági igényeit, azokért a Termékhibákért, amelyek a Termék átadása időpontjában már léteztek. Két éves elévülési határidőn túl kellékszavatossági jogait érvényesíteni már nem tudja. Nem fogyasztóval kötött szerződés esetén a jogosult az átvétel időpontjától számított 1 éves elévülési határidő alatt érvényesítheti szavatossági igényeit.
- A Vevő – választása szerint – kérhet kijavítást vagy kicserélést, kivéve, ha az ezek közül a Vevő által választott igény teljesítése lehetetlen vagy az Eladó számára más igénye teljesítéséhez képest aránytalan többletköltséggel járna. Ha a kijavítást vagy a kicserélést a Vevő nem kérte, illetve nem kérhette, úgy igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását vagy a hibát az Eladó költségére a Vevő is kijavíthatja, illetve mással kijavíttathatja vagy – végső esetben – a szerződéstől is elállhat. Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.
- A választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban köteles viselni, kivéve, ha az indokolt volt, vagy arra az Eladó adott okot.
- Köteles a hibát annak felfedezése után haladéktalanul, de nem később, mint a hiba felfedezésétől számított kettő hónapon belül közölni az Eladóval.
- Vevő közvetlenül az Eladóval szemben érvényesítheti kellékszavatossági igényét.
- A szerződés teljesítésétől számított hat hónapon belül a kellékszavatossági igénye érvényesítésének a hiba közlésén túl nincs egyéb feltétele, ha a Vevő igazolja, hogy a Terméket az Eladótól vásárolta (számla vagy a számla másolatának bemutatásával). Ilyen esetben az Eladó csak akkor mentesül a szavatosság alól, ha ezt a vélelmet megdönti, vagyis bizonyítja, hogy a Termék hibája a Vevő részére történő átadást követően keletkezett. Amennyiben az Eladó bizonyítani tudja, hogy a hiba oka a Vevőnek felróható okból keletkezett, nem köteles a Vevő által támasztott szavatossági igénynek helyt adni. A teljesítéstől számított hat hónap eltelte után azonban már a Vevő köteles bizonyítani, hogy a Vevő által felismert hiba már a teljesítés időpontjában is megvolt.
- Ha a Vevő a szavatossági igényét a Terméktől - a megjelölt hiba szempontjából - elkülöníthető része tekintetében érvényesíti, a szavatossági igény a Termék egyéb részeire nem minősül érvényesítettnek.
- Termékszavatosság
- A Termék hibája esetén a fogyasztónak minősülő Vevő – választása szerint – kellékszavatossági vagy termékszavatossági igényt érvényesíthet. Fogyasztót azonban nem illeti meg az a jog, hogy ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és termékszavatossági igényt egyszerre, egymással párhuzamosan érvényesítsen. Termékszavatossági igény eredményes érvényesítése esetén azonban a kicserélt Termékre, illetve kijavított részre vonatkozó kellékszavatossági igényét a fogyasztó a gyártóval szemben érvényesítheti.
- Termékszavatossági igényként a fogyasztó kizárólag a hibás Termék kijavítását vagy kicserélését kérheti, azaz pénzbeli orvoslásra, árleszállításra és elállásra nincs mód, hiszen a gyártó és a Vevő között nem jött létre szerződéses jogviszony, hiányzik a szerződés. A Termék hibáját termékszavatossági igény érvényesítése esetén a Vevőnek kell bizonyítania.
- Egy Termék akkor minősül hibásnak, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek vagy, ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal.
- Termékszavatossági igényét a fogyasztó a Termék gyártó általi forgalomba hozatalától számított két éven belül érvényesítheti. E határidő elteltével e jogosultságát elveszti. A fogyasztó a hiba felfedezése után késedelem nélkül köteles a hibát a gyártóval közölni. A hiba felfedezésétől számított két hónapon belül közölt hibát késedelem nélkül közöltnek kell tekinteni. A közlés késedelméből eredő kárért a fogyasztó felelős.
- A a termékszavatossági igényét az ingó dolog gyártójával vagy forgalmazójával (Szolgáltató) szemben gyakorolhatja. A Ptk. értelmében gyártónak minősül a Termék előállítója és forgalmazója is.
- A gyártó, forgalmazó (Szolgáltató) kizárólag akkor mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól, ha bizonyítani tudja, hogy:
- a Terméket nem üzleti tevékenysége körében gyártotta, illetve hozta forgalomba, vagy
- a hiba a tudomány és a technika állása szerint a forgalomba hozatal időpontjában nem volt felismerhető vagy
- a Termék hibája jogszabály vagy kötelező hatósági előírás alkalmazásából ered.
- A gyártónak, forgalmazónak (Szolgáltató) a mentesüléshez elegendő egy okot bizonyítania.
- A szavatosság érvényesítése
- A Termékekre vonatkozó szavatossági igényét a Vevő személyesen az Eladó e-mail címén vagy telefonon jelezheti.
- A Vevő a hiba felfedezése után késedelem nélkül köteles a hibát a Szolgáltatóval közölni. Fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés esetén a hiba felfedezésétől számított két hónapon belül közölt hibát késedelem nélkül közöltnek kell tekinteni. A közlés késedelméből eredő kárért a jogosult felelős. A szavatosság érvényesítéséhez a Vevő köteles bemutatni az Eladótól kapott számlát.
- Igény esetén a Vevő kellékszavatossági igénye alapján a Vevő választása szerint
- kijavítást vagy kicserélést igényelhet, kivéve, ha a választott kellékszavatossági jog teljesítése lehetetlen, vagy ha az az Eladónak - másik kellékszavatossági igény teljesítésével összehasonlítva - aránytalan többletköltséget eredményezne, figyelembe véve a szolgáltatás hibátlan állapotban képviselt értékét, a szerződésszegés súlyát és a kellékszavatossági jog teljesítésével a Vevőnek okozott érdeksérelmet; vagy
- az ellenszolgáltatás arányos leszállítását igényelheti, a hibát az Eladó költségére maga kijavíthatja vagy mással kijavíttathatja, vagy a szerződéstől elállhat, ha az Eladó a kijavítást vagy a kicserélést nem vállalta, e kötelezettségének megfelelő határidőn belül nem tud eleget tenni, vagy ha a Vevőnek a kijavításhoz vagy kicseréléshez fűződő érdeke megszűnt.
- A kijavítást vagy kicserélést - a dolog tulajdonságaira és a jogosult által elvárható rendeltetésére figyelemmel - megfelelő határidőn belül, a jogosult érdekeit kímélve kell elvégezni.
- A jogosult a választott kellékszavatossági jogáról másikra térhet át. Az áttéréssel okozott költséget köteles a kötelezettnek megfizetni, kivéve, ha az áttérésre a kötelezett adott okot, vagy az áttérés egyébként indokolt volt.
- Ha a kiszállított Termék láthatóan anyag- vagy gyártási hibás, ide tartoznak a szállításkor keletkezett sérülések is, akkor kérjük, hogy az ilyen jellegű hibákat jelentse azonnal. Ha nem él a reklamáció lehetőségével, az nem jár törvényes jogaira nézve következményekkel. Valamennyi, a megvásárolt Termék szavatossági ideje alatt fellépő meghibásodására a Vevőnek járó törvényes jogok fennállnak.
- Árak, fizetési módok
- Honlapon az árlistán szereplő irányárak magyar forintban értendők és tartalmazzák a törvényben rögzített ÁFA-t, ehhez számítandó még a szállítási költség, melyet azonban a Termék ára nem tartalmaz. Az ár a megrendeléskor érvényes ár.
- A megrendelt Termék(ek) kifizetése a Vevő részéről – a Vevő választása szerint – a OTP Simple rendszerén keresztüli bankkártyás tranzakcióval, banki átutalással, vagy a megrendelt Termék(ek) kézbesítésekor utánvéttel (készpénz vagy bankkártya), személyes átvétel esetén pedig készpénzben történik.
- A Vevő a bankkártyás fizetéssel történő megrendeléssel tudomásul veszi, hogy az Eladó, mint adatkezelő által a www.kvikki.hu felhasználói adatbázisában tárolt alábbi személyes adatai átadásra kerülnek az OTP Mobil Kft., mint adatfeldolgozó részére. Az Eladó által továbbított adatok köre (a bankkártyás fizetéshez elengedhetetlen adatok) az alábbi: név, email cím, bankkártya adatok, cím. Az adatfeldolgozó által végzett adatfeldolgozási tevékenység jellege és célja a SimplePay Adatkezelési tájékoztatóban, az alábbi linken tekinthető meg: https://simplepay.hu/vasarlo-aff
- Az online bankkártyás és egyéb fizetési módok a Barion rendszerén keresztül valósulnak meg. A bankkártya, illetve egyéb fizetéssel kapcsolatos adatok a kereskedőhöz nem jutnak el. A szolgáltatást nyújtó Barion Payment Zrt. a Magyar Nemzeti Bank felügyelete alatt álló intézmény, engedélyének száma: H-EN-I-1064/2013.
Szállítás
- A kiszállítás kizárólag Magyarország területén történhet. A szállítási időkről a mindenkori megrendelési folyamat során a Szállító tájékoztatja a Vevőt írásban (e-mail üzenetben). Amennyiben az ott megadott szállítási idő nem tartható be, e-mailben fogja a Szállító a Vevőt erről tájékoztatni.
- A Vevő személyesen is átveheti a megrendelt Terméke(ke)t a következő címen: 2051 Biatorbágy, Nimród u. 15/B/1. Ez kizárólag átvételi pont a webáruházban leadott rendelésekre, az Eladó fizikai boltot nem üzemeltet. Amennyiben a Termék árát az átvételkor kívánja a Vevő megfizetni, azt személyes átvétel esetén csak készpénzzel tudja megtenni. A számlát elektronikus úton, a Vevő által a megrendelésnél megadott e-mail címre küldi az Eladó.
- A Honlapon keresztül megrendelt Termékek szállítási költsége:
- FoxPost csomagautomatába történő szállítás esetén 1.290,- Ft
- GLS házhoz szállítás esetén: 1.990,- Ft
- GLS csomagautomatában történő szállítás esetén 1.690,- Ft
- MPL házhoz szállítás esetén:
0-50.000,- Ft között 2.990,- Ft
50.000,- Ft-tól 5.990,- Ft
- Utánvétes fizetés esetén: +750,- Ft utánvét díj
500.000,- Ft felett 1% utánvét díj
- Személyes átvétel esetén: ingyenes
- A 20 kg súlyt meghaladó megrendelés vagy túlméretes csomag esetén (amennyiben meghaladja a maximum 3 m-es körméretet) az Eladó 2 (Kettő), vagy több csomagban adja fel, illetve készíti elő személyes átvételre a Terméke(ke)t. Ebben az esetben a szállítási díj is annyiszor több lesz, ahány csomagba kerülnek a termékek.
- Bizonyos termékek (könyvek, dekorációs kellékek, füzetek, illetve 60cm-nél hosszabb termékek) szállítását FoxPost automatába, Eladó nem végzi.
- A megrendelt Terméknek a Vevő által megadott címre történő szállítása esetén a szállítás kizárólag a Szállító tájékoztatása alapján meghatározott paraméterekkel történik.
- A Terméknek a futártól való átvételével, illetve az átvételt igazoló dokumentum aláírásával a Termék mennyiségi és minőségi átvétele megtörténik, ami azt jelenti, hogy az Eladónak/Szállítónak utólag mennyiségi és minőségi reklamációt nem áll módjában elfogadni. A szállítólevél aláírásával tehát elismeri, hogy az átvett csomag mind külsőleg, mind pedig tartalmát illetően megfelel a megrendelésében foglaltaknak. (nem hiányos a csomag tartalma, nem sérült a csomagolás vagy a Termék).
- Ha a Vevő az átvétel során sérülést tapasztal a Terméken vagy a csomagoláson, a sérülésekről a futártól/Szállítótól kérnie kell jegyzőkönyv felvételét. Amennyiben az átvételkor láthatóan sérült a csomagolás vagy a Termék, és a sérülés a Termék átvételét megelőzően keletkezett, a Termék visszavételét az Eladó/Szállító díjmentesen biztosítja. Az átvételt követően észlelt sérülésért az Eladó/Szállító felelősséget nem vállal.
- A Termék(ek) Vevőhöz való leszállításának Szolgáltató által vállalt végső teljesítési határideje a megrendeléstől számított 10 (tíz) munkanap.
- Abban az esetben, ha a Vevő nem veszi át a csomagot (és nem is jelezte elállási szándékát) akkor a vevő szerződésszegést követ el. A csomag átvételének megtagadása, vagy elmulasztása nem minősül vásárlástól való elállásnak.
- Tulajdonjog fenntartás
A vételár teljes kifizetésig a Termék az Eladó tulajdonában marad. Ha a Termék a vételár teljes kifizetését megelőzően mégis – bármely okból – a Vevő birtokába kerül, felelősséggel tartozik az Eladó irányába mindazon károk tekintetében, amelyek megtérítésére senki mást nem lehet kötelezni.
- Át nem vett csomagok esetén követett eljárásrend
Amennyiben a Vevő nem veszi át a megrendelt és szállításra átadott Árut és a jogszabályokban biztosított indoklás nélküli 14 napon belüli elállási szándékát sem jelzi az Eladó felé, megszegi az Eladóval kötött szerződését, amely alapján kötelezettsége az Áru átvétele és ezzel az Eladó teljesítésének elfogadása. Ebben az esetben Eladó megkísérli az Áru ismételt kiszállítását, amennyiben ezt Vevővel egyeztetni tudja, de az ismételt kiszállítást szállítási díj fizetéséhez kötheti. Amennyiben az ismételt kiszállítás sikertelen, vagy azt nem lehet a Vevővel egyeztetni, mert a Vevő megtagadja az együttműködést, Eladó jogosult a Vevővel kötött szerződést a szerződésszegés miatt azonnali hatállyal felmondani és a sikertelen ki és visszaszállítás költségét kötbérként érvényesíteni Vevő felé. Felek a szerződés felmondására elfogadják a Vevő által a rendeléskor használt email, mint kommunikációs forma használatát és rögzítik, hogy a felmondás közlésének időpontja az az időpont, amikor a felmondó levél a Vevő email fiókjában hozzáférhetővé válik.
Jelen szerződés értelmezésekor szerződésszegésnek minősül az az eset, amikor a Vevő nem veszi át az általa megrendelt Terméket, valamint elállási szándékát sem jelzi a Vállalkozás felé.
A Vállalkozás és a Fogyasztó (Vevő) között ugyanis a Honlapon leadott megrendelést követően elektronikus úton kötött adásvételi szerződés jön létre. Ezen szerződés alapján a Fogyasztó (Vevő) a vételár kifizetésére, a dolog átvételére köteles, valamint köteles együttműködni a Vállalkozással és tájékoztatni őt minden olyan lényeges körülményről, ami a szerződés teljesítésével kapcsolatos (Ptk. 6:215. § és Ptk. 6:62. (1) §).
Amennyiben a Vevő nem veszi át a megrendelt Terméket, úgy a Vállalkozás választása szerint
- azonnali hatállyal felmondja a szerződést, vagy
- akár harmadszor vagy negyedszer is megkísérli a Termék kiszállítását, abban az esetben, ha a második kiszállítási kísérlet sem vezetett eredményre és/vagy a Vevő nem működött együtt.
A Vállalkozás fenntartja a jogot, hogy a fentiekben körülírt sikertelen ki-, és visszaszállítási költséget kötbérként érvényesítse a Vevővel szemben.
Amennyiben Ön korábban már a megrendelt Terméket – legalább kettő alkalommal - nem vette át (az elállási jog gyakorlását kivéve), vagy a Termék nem kereste jelzéssel érkezett vissza a Vállalkozáshoz, a Vállalkozás a vételár és a kiszállítási költségek előre történő megfizetéséhez kötheti a megrendelés teljesítését. A Vállalkozásnak jogában áll visszatartani a Termék(ek) átadását, amíg meg nem győződik arról, hogy Ön a Termék árát sikeresen megfizette az elektronikus fizetési megoldás igénybevételével (beleértve azt az esetet, amikor az átutalással fizetett termék esetén a Vevő tagállama szerinti pénznemben utalja át a vételárat és az átváltás, valamint a banki költségek miatt a Vállalkozáshoz nem érkezik meg a vételár és a szállítási díj alapján meghatározott összeg). A Vállalkozás a vételár kiegészítésére hívja fel a Vevőt, ha a Termék árának megfizetésére nem teljes mértékben került sor.
- Kapcsolatfelvétel
A Vevő a Termék(ek)el, a Honlap működésével kapcsolatos, esetleges kérdéseivel, szállítással kapcsolatos kérdésekkel/reklamációjával az info@kvikki.hu e-mail címen keresheti az Eladót.
- Jogérvényesítési lehetőségek
- Panaszügyintézés
A fogyasztó a Termékekkel kapcsolatos kellékszavatossági, termékszavatossági, jótállási igényt vagy az Eladó, vagy az Eladó érdekében vagy javára eljáró személynek az áru fogyasztók részére történő forgalmazásával, értékesítésével közvetlen kapcsolatban álló magatartására, tevékenységére vagy mulasztására vonatkozó, egyéni jog- vagy érdeksérelem megszüntetésére irányuló kifogását (az Fgytv. szerinti fogyasztói panaszt) az alábbi elérhetőségeken és módokon terjesztheti elő:
- Írásban az alábbi internetes oldalon keresztül: www.kvikki.hu
- Írásban az alábbi email címen keresztül: info@kvikki.hu
- Írásban postai úton: 2051 Biatorbágy, Nimród u. 15/B/1.
A fogyasztó kellékszavatossági, termékszavatossági vagy jótállási igényét az Eladó nem a Fgytv. fogyasztói panasz kezelésére vonatkozó szabályai, hanem külön jogszabályok szerint köteles intézni.
A fogyasztó az Fgytv. szerinti panaszát, mely a vállalkozásnak, illetve a vállalkozás érdekében vagy javára eljáró személynek az áru fogyasztók részére történő forgalmazásával, illetve értékesítésével közvetlen kapcsolatban álló magatartására, tevékenységére vagy mulasztására vonatkozó egyéni jog- vagy érdeksérelem megszüntetésére irányuló kifogása, - a kellékszavatossági, termékszavatossági vagy jótállási igény kivételével - szóban vagy írásban közölheti a vállalkozással.
A szóbeli panaszt a vállalkozás köteles azonnal megvizsgálni, és szükség szerint orvosolni. Ha a fogyasztó a panasz kezelésével nem ért egyet, vagy a panasz azonnali kivizsgálása nem lehetséges, a vállalkozás a panaszról és az azzal kapcsolatos álláspontjáról haladéktalanul köteles jegyzőkönyvet felvenni, és annak egy másolati példányát személyesen közölt szóbeli panasz esetén helyben a fogyasztónak átadni. Telefonon vagy egyéb elektronikus hírközlési szolgáltatás felhasználásával közölt szóbeli panasz esetén a fogyasztónak legkésőbb 30 napon belül - az írásbeli panaszra adott válaszra vonatkozó előírásoknak megfelelően - az érdemi válasszal egyidejűleg megküldeni. Egyebekben pedig az írásbeli panaszra vonatkozóan az alábbiak szerint köteles eljárni.
Az írásbeli panaszt a vállalkozás - ha az Európai Unió közvetlenül alkalmazandó jogi aktusa eltérően nem rendelkezik - a beérkezését követően harminc napon belül köteles írásban érdemben igazolható módon megválaszolni és intézkedni annak közlése iránt. A panasz elutasítása esetén a vállalkozás köteles a fogyasztót írásban tájékoztatni arról, hogy panaszával – annak jellege szerint – mely hatóság vagy békéltető testület eljárását kezdeményezheti. A tájékoztatásnak tartalmaznia kell továbbá az illetékes hatóság, illetve a fogyasztó lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti békéltető testület székhelyét, telefonos és internetes elérhetőségét, valamint levelezési címét. A tájékoztatásnak arra is ki kell terjednie, hogy a vállalkozás tett-e a Békéltető Testületi döntéssel kapcsolatos általános alávetési nyilatkozatot.
Amennyiben az Eladó és a fogyasztó között esetlegesen fennálló fogyasztói jogvita a tárgyalások során nem rendeződik, az alábbi jogérvényesítési lehetőségek állnak nyitva a fogyasztó számára:
- Egyéb jogérvényesítési lehetőségek
- Fogyasztóvédelmi eljárás
Panasztétel a fogyasztóvédelmi hatóságoknál lehetséges. Amennyiben a fogyasztó fogyasztói jogainak megsértését észleli, jogosult panasszal fordulni a lakóhelye szerint illetékes fogyasztóvédelmi hatósághoz. A panasz elbírálását követően a hatóság dönt a fogyasztóvédelmi eljárás lefolytatásáról. A fogyasztóvédelmi elsőfokú hatósági feladatokat a fogyasztó lakóhelye szerint illetékes fővárosi és vármegyei kormányhivatalok látják el, ezek listája itt található: http://www.kormanyhivatalok.hu/
- Bírósági eljárás
Az ügyfél jogosult a fogyasztói jogvitából származó követelésének bíróság előtti érvényesítésére polgári eljárás keretében a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, valamint a Polgári Perrendtartásról szóló 2016. évi CXXX. törvény rendelkezései szerint
- Békéltető testületi eljárás
Amennyiben az Ön fogyasztói panaszát elutasítjuk, úgy Ön jogosult az Ön lakóhelye, tartózkodási helye szerinti illetékes, vagy az Ön által a kérelemben megjelölt Békéltető Testülethez fordulni. A békéltető testület eljárása megindításának feltétele, hogy a fogyasztó az érintett vállalkozással közvetlenül megkísérelje a vitás ügy rendezését.
A békéltető testület – kivéve, ha a fogyasztó személyes meghallgatást kér - a meghallgatást személyes jelenlét nélküli, hang- és képi átvitelt egyidejűleg biztosító elektronikai eszköz útján online formában tartja meg (a továbbiakban: online meghallgatás).
A vállalkozást a békéltető testületi eljárásban együttműködési kötelezettség terheli, ennek keretében kötelesek vagyunk a békéltető testület felhívására határidőn belül válasziratunkat megküldeni a békéltető testület számára. A fogyasztói jogviták online rendezéséről, valamint a 2006/2004/EK rendelet és a 2009/22/EK irányelv módosításáról szóló, 2013. május 21-i 524/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet alkalmazásának kivételével a vállalkozás a meghallgatáson egyezség létrehozatalára feljogosított személy részvételét biztosítani köteles. Az online meghallgatáson a vállalkozás egyezség létrehozására feljogosított képviselője köteles online részt venni. Ha a fogyasztó személyes meghallgatást kér, a vállalkozás egyezség létrehozására feljogosított képviselője köteles legalább online részt venni a meghallgatáson.
A Békéltető Testületekről bővebb információ itt érhető el: https://www.bekeltetes.hu
- Online vitarendezési platform
Az Európai Bizottság létrehozott egy honlapot, amelybe a fogyasztók beregisztrálhatnak, így ezen keresztül lehetőségük nyílik arra, hogy online vásárláshoz kapcsolódó jogvitáikat ezen keresztül rendezzék egy kérelem kitöltésével, elkerülve a bírósági eljárást. Így a fogyasztók tudják érvényesíteni jogaikat anélkül, hogy például a távolság meggátolná őket ebben.
Ha Ön panaszt kíván tenni egy, az interneten vásárolt Áruval vagy szolgáltatással kapcsolatban, és nem akar feltétlenül bírósághoz fordulni, igénybe veheti az online vitarendezés eszközét.
A portálon Ön és a kereskedő, akivel szemben panasszal élt, közösen kiválaszthatják a panasz kezelésével megbízni kívánt vitarendezési testületet.
Az online vitarendezési platform itt érhető el: https://webgate.ec.europa.eu/odr/main/?event=main.home.show&lng=HU
- Adatvédelem
Az Eladó Adatvédelmi tájékoztatója a https://kvikki.hu/adatvedelmi-tajekoztato/ linken érhető el.
- Az Általános Szerződési Feltételek egyoldalú módosítása
- Az Eladó jogosult jelen Általános Szerződési Feltételeket bármikor, a Vevők előzetes értesítése nélkül is, egyoldalúan módosítani. A módosított rendelkezések a hatályba lépést követően leadott megrendelésekre alkalmazandók.
- Az Eladó fenntartja a jogot, hogy bármikor, bármilyen változtatást, javítást hajtson végre a Honlapon, előzetes figyelmeztetés nélkül és hogy a Honlapot más domain alá helyezze át.
- Jelen Általános Szerződési Feltételek hatályba lépésének ideje: 2024. június 23.
- Jelen ÁSZF elérhető a https://kvikki.hu/aszf/ oldalon.
- Szerzői jogok
- A https://kvikki.hu illetve a https://kvikki.com domainek szerzői jogi védelmet élveznek, felhasználásuk a hivatkozás kivételével kizárólag az Eladó írásos hozzájárulásával lehetséges.
- A Honlap szerzői jogi műnek minősül, tilos a Honlapon megjelenő tartalmak vagy azok bármely részletének letöltése (többszörözése), újra nyilvánossághoz történő közvetítése, más módon való felhasználása, elektronikus tárolása, feldolgozása és értékesítése az Eladó írásos hozzájárulása nélkül. A Honlapról és annak adatbázisából bármilyen anyagot átvenni írásos hozzájárulás esetén is csak az adott weboldalra való hivatkozással lehet.
- Az Eladó fenntartja minden jogát szolgáltatásának valamennyi elemére, a domain nevére, az azzal képzett másodlagos domain nevekre, valamint az internetes reklámfelületeire.
- Az Eladó előzetes írásbeli hozzájárulása hiányában tilos a Honlap tartalmának, illetve egyes részeinek adaptációja vagy visszafejtése, a vásárlói azonosítók és jelszavak tisztességtelen módon történő létesítése, bármely olyan alkalmazás használata, amellyel a weboldal vagy annak bármely része módosítható vagy indexelhető.
- Online Pénztárca
- Az Online Pénztárcában jóváírt kuponokat a Vevő az adott rendelés teljesítése után, mindig csak a következő vásárlások során használhatja fel, mint egy utólagosan kapott kedvezményt.
- A Vevő a következő vásárláskor kizárólag a korábbi fiókadataival belépve (e-mail cím, titkos kód) 10.000,- forintonként 500,- Ft értékű kupont válthat be.
- Az Eladó jogosult bármikor korlátozni a kuponok felhasználását, illetve a maximálisan összegyűjthető kuponok összeghatárát. Az Eladónak jogában áll a már összegyűjtött kuponokat bármikor csökkenteni vagy megszüntetni, amiről az aktív felhasználók számára előzetes értesítést küld, amelyben tájékoztatást nyújt a csökkentésig vagy megszüntetésig gyűjtött, de még fel nem használt kuponok tekintetében.
- A kuponok érvényességig az aktív partnereinknél felhasználhatók. Az Eladó partnereinek mindenkori elérhetősége az Eladó Honlapján megtekinthető.
- A kuponok beváltásának feltételei:
- A kupon értékhatártól függetlenül felhasználható (10.000,- Ft feletti végösszegű megrendelésekre).
- A kupon készpénzre nem váltható át.
- A kupon más kedvezménnyel, egyedi árral össze nem vonható.
- A Vevő megrendeléskor köteles jelezni a beváltási szándékát, más esetben a kupont az Eladó nem tudja elfogadni. (Amennyiben online rendel, ezt a lehetőséget a rendszer automatikusan fel fogja ajánlani.)
- Termék cseréje esetén az onlinePénztárcával való fizetés kizárólag a különbözetre vehető igénybe.
- Az onlinePénztárcából való fizetés csak azon felhasználó számára lehetséges, aki aktív fiókkal rendelkezik az onlinePénztárcában.
Az általános adatvédelmi rendelet (GDPR) 6. cikk (1) bekezdés f) pontja szerinti
ÉRDEKMÉRLEGELÉSI TESZT kivonat
az Utánvét Ellenőr Kft. által fejlesztett Utánvét Ellenőr technológiai megoldás adatkezelésére vonatkozóan
Bevezetés
Az „Utánvét Ellenőr Kft.” (székhely: 8640 Fonyód, Szigligeti utca 10., cégjegyzékszám:14-09-320385, adószám: 32393640-2-14, továbbiakban: Üzemeltető) által üzemeltetett Utánvét Ellenőr, mint technológiai megoldás azzal a szándékkal született meg, hogy segítse a jogszerűen működő webshopok vásárlóit az utánvétellel történő csomagátvételi kötelezettségeik erősítésében. Jelen érdekmérlegelési teszt elvégzése az Utánvét Ellenőr Kft. és a szolgáltatást használó Webáruház közös adatkezelésén alapul, és a Felek az érdekmérlegelés jogalapjának alkalmazását írásban dokumentálják, tekintettel a GDPR 5. cikk (2) bekezdésére, az elszámoltathatóság elvének való megfelelésre.
A vásárló vásárlási előéletének ellenőrzése, valamint az ezekhez kapcsolódó rendelések kimenetelének elmentése során a vásárló által megadott e-mail címből SHA256 eljárással képzett hash, telefonszám és cím szolgál kiindulási adatként az Utánvét Ellenőr működésében.
A rendszer a fentiek alapján a vásárló csomagátvételéhez tartozó adatokból egy számított mutatószámot[1] küld vissza a webshopnak, amely a saját beállításai alapján dönt: engedélyezi vagy – ha a kapott mutatószám nem éri el a meghatározott küszöbértéket[2] – elrejti az utánvétes fizetési módot a vásárló elől, illetve megjelöli a rendelést, mint olyan rendelést, melynél fennáll annak a veszélye, hogy a kiküldött csomagot a vásárló nem fogja átvenni.
Az utánvétellel történő vásárlás esetén ugyanis a vásárló az online megrendelt termék ellenértékét csak utólag, annak átvételekor fogja megfizetni, általában a futárnak vagy az átvevőhelyen, a csomagautomatában. A webshop és a futárszolgálat között fennálló szerződéstől függően az utánvétes fizetés miatt felmerülő “utánvét kezelési díj” a szállítási költségek részét képezi, vagy külön költségelemként kerül a webshopnak felszámításra, így annak ellenértékét részben a vásárló fizeti majd meg, a termék átvételekor.
Az elmúlt években folyamatosan emelkedik a vásárlók által utánvéttel megrendelt csomagok esetében ezen csomagok átvételének megtagadása, elmaradása: ilyenkor a vásárló nem él elállási jogával, nem jelzi ezt a szándékát a webshopnak, hanem egyszerűen nem veszi át a csomagot. Ez folyamatos anyagi veszteséget jelent a webshopot üzemeltető vállalkozások számára, mely a csomagautomaták széleskörű elterjedésével még tovább növekszik.
Az át nem vett csomagokkal kapcsolatosan az Ecommerce Hungary Kisvállalati Tagozata 2023-ban végzett egy felmérést, melyből az alábbi eredmények születtek:
- a vásárlások 63%-ában a vevők az utánvétes fizetési módot választották,
- a webshop üzemeltetők közel négyötöde válaszolta, hogy az át nem vett csomagok aránya minimum 1% volt az összes eladáshoz képest, míg egyharmaduk esetében a 2%-ot is meghaladta ez az arány,
- egy át nem vett csomag átlagosan 2000 és 4000 Ft közötti kárt okoz egy webshop üzemeltetőnek,
- egy év alatt az át nem vett csomagok átlagosan 250.000-500.000 Ft többlet kiadást okoztak a válaszadóknak.
Adatkezelők:
Üzemeltető:
Adatkezelő megnevezése |
Utánvét Ellenőr Kft. |
Adószám |
32393640-2-14 |
Cégjegyzékszám |
14-09-320385 |
Székhely |
8640 Fonyód, Szigligeti utca 10. |
|
|
Web |
Webáruház
Adatkezelő megnevezése |
Németh-Bökönyi Tünde Ágnes EV. |
Adószám |
59557896-2-33 |
Cégjegyzékszám |
|
Székhely |
2051 Biatorbágy Nimród utca 15/B/1 |
|
|
Web |
Az adatkezelés jogalapja:
Az adatkezelő jogszabályban meghatározott feladata ellátása során az Európai Parlament és Tanács 2016/679 rendelete 6. cikk f) pontja szerinti jogos érdek alapján végzi az adatkezelést.
Az adatkezelő jogos érdekének beazonosítása, az adatkezelés célja:
Az adatokat az Adatkezelők a GDPR 6. cikk f) pontja alapján kezelik, mely szerint az adatkezelés az adatkezelő jogos érdekeinek érvényesítéséhez szükséges, mely jogos érdek:
- Üzemeltető esetében: az Utánvét Ellenőr üzemeltetése.
- Webáruház esetében: a vásárlói által szerződésszegéssel potenciálisan okozott károk bekövetkezésének elkerülése vagy azok minimalizálása.
A szolgáltatás célja a webshopok vásárlói által szerződésszegéssel potenciálisan okozott károk bekövetkezésének elkerülése vagy azok minimalizálása.
Az Üzemeltető oldalán említett jogos érdek alapvetően két elemből tevődik össze:
- a vállalkozás szabadságának, illetve a tulajdonhoz való jog gyakorlása;
- az Utánvét Ellenőr, mint szolgáltatás fejlesztéséhez és ezáltal a webshopok, mint előfizetők megtartásához fűződő, valamint a szerződésszegő magatartás által okozott többletkiadások megszüntetésére vonatkozó jogos gazdasági érdek.
Az érintett személy jogainak, szabadságának beazonosítása:
Nevesített személyiségi jogok a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 2:43. § c); d, e) pontja, a magánélet tiszteletben tartásához fűződő jog, ill. a szolgáltatások szabad megválasztásának jogán alapján. E jogok tekintetében az adatkezelés az érintetteknek a személyes adatok védelméhez való jogát korlátozza annyiban, hogy az érintettek számára a szolgáltatást használó webáruházban – a működés eredményeképpen – az utánvétes vásárlás lehetősége nem feltétlenül lesz elérhető.
Mérlegelés elvégzése:
Az elvégzett hatásvizsgálat (külön részletes dokumentumban) alapján megállapítható, hogy az adatkezelők oldalán fennálló, jogos érdek (szolgáltatások fejlesztéséhez és ezáltal az előfizetők megtartásához fűződő, és a kár megelőzéséhez fűződő jogos gazdasági érdek, valamint a vásárlók által, szerződésszegéssel potenciálisan okozott károk bekövetkezésének elkerülése vagy azok minimalizálása), illetve a vásárlók oldalán fennálló jogok és szabadságok (magánélet tiszteletben tartásához fűződő jog, a személyiségi jogok, különös tekintettel a személyes adatok védelméhez fűződő jogra,) és az azokkal kapcsolatos érdekek között egyensúly áll fenn abban az esetben, ha az adatkezelők maradéktalanul érvényre juttatják és biztosítják az alábbi meghatározott garanciákat.
- Átláthatóság, megfelelő tájékoztatás
- Tiltakozás és egyéb érintetti jogok gyakorlásának elősegítése
- Hash-elt adatbázis
- Utánvét helyett egyéb vásárlási módok elérhetővé tétele (nincs kizárva az online vásárlásokból, nem kitiltott).
Továbbá a személyes adatok ilyen módon történő kezelése célhoz kötött, az adattakarékosság és a korlátozott tárolhatóság figyelembevételével történik.
Személyes adatkezeléssel érintettek:
A webhopokon (a webshop vagy másnéven webáruház tulajdonképpen egy termékeket és szolgáltatásokat értékesítő weboldal) vásárló fogyasztó. Általában online bevásárló kosár tartozik hozzá, amelybe virtuálisan pakoljuk bele a megvásárolni kívánt árut.
A kezelt adatok köre:
Adatkategória |
Adat megnevezése |
rendszer által képzett egyedi azonosító |
e-mail címből képzett hash |
vásárlás minősítése |
az adott rendelés +/- kimenetele |
kapcsolattartási adat |
telefonszám |
szállítási adat |
szállítási cím |
Az adatkezelés ideje: az adat létrejöttét követő 8 év.
Az érintett megfelelő tájékoztatásának, az érdekmérlegelés dokumentálásának megvalósulása:
Jelen érdekmérlegelési teszt kivonat az Utánvét Ellenőr valamint az érintett webáruház weboldalán minden érintett számára elérhető.
[1] Mutatószám: a vásárló megbízhatóságát jelképező -1 és +1 közötti szám. A reputáció képlete és számítása itt található.
[2] Küszöbérték: az adott webshop érzékenységét jelképező szám, mely megadja, hogy egy vásárlónak milyen mutatószámmal kell rendelkeznie a pozitív elbírálás érdekében.
2024.07.10
KVIKKI
ADATKEZELÉSI TÁJÉKOZTATÓ
I. Adatkezelő és az adatvédelmi tisztviselő adatai
Az adatkezelő
Neve: Németh-Bökönyi Tünde Ágnes egyéni vállalkozó
Székhely: 2051 Biatorbágy, Nimród u. 15/B/1.
Honlapja: https://kvikki.hu / https://kvikki.com
Nyilvántartási száma: 57603850
Adószáma: 59557896-2-33
Képviseli: Németh-Bökönyi Tünde Ágnes
Adatvédelmi tisztviselő
Az adatvédelmi tisztviselő neve: Németh-Bökönyi Tünde Ágnes
E-mail: info@kvikki.hu
Postacím: 2051 Biatorbágy, Nimród u. 15/B/1.
Telefon: +36 20 409 6183
II. Fogalom meghatározások
személyes adat: azonosított vagy azonosítható természetes személyre (érintett személy) vonatkozó bármely információ; azonosítható az a természetes személy, aki közvetlen vagy közvetett módon, különösen valamely azonosító, például név, szám, helymeghatározó adat, online azonosító vagy a természetes személy testi, fiziológiai, genetikai, szellemi, gazdasági, kulturális vagy szociális azonosságára vonatkozó egy vagy több tényező alapján azonosítható;
érintett: bármely meghatározott, személyes adat alapján azonosított vagy – közvetlenül, vagy közvetve – azonosítható természetes személy
az érintett hozzájárulása: az érintett akaratának önkéntes, konkrét és megfelelő tájékoztatáson alapuló és egyértelmű kinyilvánítása, amellyel az érintett nyilatkozat vagy a megerősítést félreérthetetlenül kifejező cselekedet útján jelzi, hogy beleegyezését adja az őt érintő személyes adatok kezeléséhez;
adatkezelő: az a természetes vagy jogi személy, közhatalmi szerv, ügynökség vagy bármely egyéb szerv, amely a személyes adatok kezelésének céljait és eszközeit önállóan vagy másokkal együtt meghatározza; ha az adatkezelés céljait és eszközeit az uniós vagy a tagállami jog határozza meg, az Adatkezelőt vagy az Adatkezelő kijelölésére vonatkozó különös szempontokat az uniós vagy a tagállami jog is meghatározhatja.
adatkezelés: az alkalmazott eljárástól függetlenül az adaton végzett bármely művelet vagy a műveletek összessége, így különösen gyűjtése, felvétele, rögzítése, rendszerezése, tárolása, megváltoztatása, felhasználása, lekérdezése, továbbítása, nyilvánosságra hozatala, összehangolása vagy összekapcsolása, zárolása, törlése és megsemmisítése, valamint az adat további felhasználásának megakadályozása, fénykép-, hang- vagy képfelvétel készítése, valamint a személy azonosítására alkalmas fizikai jellemzők (pl. ujj- vagy tenyérnyomat, DNS-minta, íriszkép) rögzítése
adattörlés: az adat felismerhetetlenné tétele oly módon, hogy a helyreállítása többé nem lehetséges
adatfeldolgozó: az a természetes vagy jogi személy, közhatalmi szerv, ügynökség vagy bármely egyéb szerv, amely az Adatkezelő nevében személyes adatokat kezel;
adatfeldolgozás: az adatkezelési műveletekhez kapcsolódó technikai feladatok elvégzése, függetlenül a műveletek végrehajtásához alkalmazott módszertől és eszköztől, valamint az alkalmazás helyétől, feltéve, hogy a technikai feladatot az adaton végzik
adatállomány: az egy nyilvántartásban kezelt adatok összessége
adatvédelmi incidens: a biztonság olyan sérülése, amely a továbbított, tárolt vagy más módon kezelt személyes adatok véletlen vagy jogellenes megsemmisítését, elvesztését, megváltoztatását, jogosulatlan közlését vagy az azokhoz való jogosulatlan hozzáférést eredményezi.
címzett: az a természetes vagy jogi személy, közhatalmi szerv, ügynökség vagy bármely egyéb szerv, akivel vagy amellyel a személyes adatot közlik, függetlenül attól, hogy harmadik fél-e. Azon közhatalmi szervek, amelyek egy egyedi vizsgálat keretében az uniós vagy a tagállami joggal összhangban férhetnek hozzá személyes adatokhoz, nem minősülnek címzettnek; az említett adatok e közhatalmi szervek általi kezelése meg kell, hogy feleljen az adatkezelés céljainak megfelelően az alkalmazandó adatvédelmi szabályoknak;
harmadik fél: az a természetes vagy jogi személy, közhatalmi szerv, ügynökség vagy bármely egyéb szerv, amely nem azonos az érintettel, az Adatkezelővel, az adatfeldolgozóval vagy azokkal a személyekkel, akik az Adatkezelő vagy adatfeldolgozó közvetlen irányítása alatt a személyes adatok kezelésére felhatalmazást kaptak.
információs társadalommal összefüggő szolgáltatás: elektronikus úton, távollevők részére, rendszerint ellenszolgáltatás fejében nyújtott szolgáltatás, amelyhez a szolgáltatás igénybe vevője egyedileg fér hozzá
elektronikus kereskedelmi szolgáltatás: olyan információs társadalommal összefüggő szolgáltatás, amelynek célja valamely birtokba vehető forgalomképes ingó dolog - ideértve a pénzt és az értékpapírt, valamint a dolog módjára hasznosítható természeti erőket -, szolgáltatás, ingatlan, vagyoni értékű jog (a továbbiakban együtt: áru) üzletszerű értékesítése, beszerzése, cseréje vagy más módon történő igénybevétele.
GDPR (General Data Protection Regulation): az Európai Unió új Adatvédelmi Rendelete, hivatalos nevén „Az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2016/679 rendelete a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK irányelv hatályon kívül helyezéséről”
III. Érintettek köre
Az adatkezelésben érintett az Adatkezelő https://kvikki.hu domainen elérhető weboldalának (a továbbiakban: Weboldal) szolgáltatásait igénybevevő, bármely meghatározott, személyes adat alapján azonosított vagy - közvetlenül vagy közvetve – azonosítható, az adatkezelésben érintett természetes személy (a továbbiakban: Érintett).
IV. Az adatkezelés irányelvei
Az Adatkezelő kijelenti, hogy az adatkezelési tájékoztatóban foglaltak szerint végzi a személyes adatok kezelését és betartja a vonatkozó jogszabályok előírásait, különös figyelemmel az alábbiakra:
- A személyes adatok kezelését jogszerűen és tisztességesen, valamint az Érintett számára átlátható módon kell végezni.
- A személyes adatok gyűjtése csak meghatározott, egyértelmű és jogszerű célból történhet.
- A személyes adatok kezelésének célja megfelelő és releváns legyen, és csak a szükséges mértékű lehet.
- A személyes adatoknak pontosnak és naprakésznek kell lenniük. A pontatlan személyes adatokat haladéktalanul törölni kell.
- A személyes adatok tárolásának olyan formában kell történnie, hogy az Érintett azonosítását csak szükséges ideig tegye lehetővé. A személyes adatok ennél hosszabb ideig történő tárolására csak akkor kerülhet sor, ha a tárolás közérdekű archiválás céljából, tudományos és történelmi kutatási célból vagy statisztikai célból történik.
- A személyes adatok kezelését oly módon kell végezni, hogy megfelelő technikai vagy szervezési intézkedések alkalmazásával biztosítva legyen a személyes adatok megfelelő biztonsága, az adatok jogosulatlan vagy jogellenes kezelésével, véletlen elvesztésével, megsemmisítésével vagy károsodásával szembeni védelmet is ideértve.
- Az adatvédelem elveit minden azonosított vagy azonosítható természetes személyre vonatkozó információ esetében alkalmazni kell.
V. Adatkezelési információk
- Az adatkezelés célja: Az Érintett az adatait – a Weboldal kapcsolati űrlapjának kitöltésével, a Weboldal felületén történő regisztrációval, vagy a vásárlás folyamán – önként adja meg az Adatkezelővel történő kapcsolattartás és az Adatkezelő weboldalán keresztül történő vásárlás érdekében. A szolgáltatott adatokat az Adatkezelő csak és kizárólag az érintettekkel történő kereskedelem céljából, az ahhoz szükséges terjedelemben (kapcsolattartás, adásvétel lebonyolítása, esetleges további kommunikáció, mint pl. hírlevél) kezeli.
- Az adatkezelés jogalapja: az Érintett személy hozzájárulása.
- Az adatkezelésben érintettek köre: a Weboldal felhasználói, vásárlói
- A kezelt adatok köre:
- vezetéknév, keresztnév
- e-mail cím
- telefonszám
- számlázási cím (irányítószám, település, utca, házszám)
- szállítási cím (ha a számlázási címmel nem egyezik meg.)
- Az adatkezelés időtartama és az adatok törlése: Az adatkezelés időtartama mindig a konkrét felhasználói cél függvénye, de az adatokat haladéktalanul törölni kell, ha az eredetileg kitűzött cél már megvalósult. Az adatkezeléshez történő hozzájárulását az Érintett bármikor visszavonhatja a kapcsolattartási e-mail címre küldött levélben. Amennyiben a törlésnek jogszabályi akadálya nincs, ez esetben adatai törlésre kerülnek.
- Az adatok megismerésére jogosultak: az adatkezelő és alkalmazottai, illetve az adatfeldolgozásra kijelölt személy és alkalmazottai.
- Az adatok tárolási és kezelési módja: elektronikusan
VI. Az Érintett személy jogai
- Az Érintett kérelmezheti az adatkezelőtől a rá vonatkozó személyes adatokhoz való hozzáférést, azok helyesbítését, törlését vagy kezelésének korlátozását, és tiltakozhat az ilyen személyes adatok kezelése ellen, valamint az Érintett adathordozhatósághoz való jogáról.
- Az Érintett bármely időpontban visszavonhatja az adatkezelési hozzájárulását, de ez nem érinti a visszavonás előtt a hozzájárulás alapján végrehajtott adatkezelés jogszerűségét.
- Az Érintett élhet a felügyeleti hatósághoz címzett panasz benyújtásának jogával.
- Az Érintett jogosult arra, hogy kérésére az adatkezelő indokolatlan késedelem nélkül helyesbítse, illetve kiegészítse a rá vonatkozó pontatlan személyes adatokat.
- Az Érintett jogosult arra, hogy kérésére az adatkezelő indokolatlan késedelem nélkül törölje a rá vonatkozó pontatlan személyes adatokat, az adatkezelő pedig köteles arra, hogy az Érintettre vonatkozó személyes adatokat indokolatlan késedelem nélkül törölje, amennyiben az adatkezelésnek nincs más jogalapja.
- A személyes adatok módosítása vagy törlése kezdeményezhető e-mailben, telefonon vagy levélben a fentebb megadott elérhetőségi lehetőségeken.
VII. Az adatfeldolgozó
A Weboldal működtetésére, így a jelen pontban felsorolt, személyes adatok feldolgozására jogosult személyek, mint adatfeldolgozók (a továbbiakban: Adatfeldolgozók). A feldolgozásra kerülő személyes adatokat az Adatfeldolgozók mindenkori törvényes képviselői, illetve alkalmazottai ismerhetik meg. Az Adatfeldolgozók személyes adatot harmadik személyek részére nem adnak át, kizárólag abban az esetben, ha az Érintett ehhez kifejezetten hozzájárul.
Az adatfeldolgozók:
Cégnév: Unas Online Kft.
Székhely: 9400 Sopron, Kőszegi út 14.
E-mail: unas@unas.hu
Weboldal: https://unas.hu/
Adatkezelési tájékoztatója: https://unas.hu/adatkezelesi-tajekoztato
Az Érintett által megadott adatokat a tárhelyszolgáltató által üzemeltetett szerveren tárolja. Az adatokhoz csak munkatársaink, illetve a szervert üzemeltető munkatársak férhetnek hozzá, de mindannyian felelősséggel tartoznak az adatok biztonságos kezeléséért.
- A tevékenység megnevezése: tárhelyszolgáltatás, szerverszolgáltatás.
- Az adatkezelés célja: a weboldal működésének biztosítása.
- A kezelt adatok: az Érintett által megadott személyes adatok
- Az adatkezelés időtartama és az adatok törlésének határideje: Az adatkezelés a weboldal működésének végéig, illetve a weboldal működtetője és a tárhelyszolgáltató közötti szerződéses megállapodás szerint.
Hírlevélszolgáltató cégneve: Németh-Bökönyi Tünde Ágnes egyéni vállalkozó
Székhely: 2051 Biatorbágy, Nimród u. 15/B/1
E-mail: info@kvikki.hu
Adatvédelmi tájékoztatója: https://kvikki.hu/adatkezelesitajekoztato/
Az Érintett által megadott adatokat a hírlevélszolgáltató az általa üzemeltetett szerveren tárolja a hírlevélküldő platform Adatkezelő általi használata céljából. Az adatokhoz csak munkatársaink, illetve a szervert üzemeltető munkatársak férhetnek hozzá, de mindannyian felelősséggel tartoznak az adatok biztonságos kezeléséért.
- A tevékenység megnevezése: hírlevélszolgáltatás.
- Az adatkezelés célja: a hírlevelek küldéséhez platform biztosítása.
- A kezelt adatok: az Érintett neve és email címe
- Az adatkezelés időtartama és az adatok törlésének határideje: Az adatkezelés a hírlevélküldő platform Adatkezelő általi használatáig tart, illetve a weboldal működtetője és a hírlevélszolgáltató közötti szerződéses megállapodás szerint.
Számlázási szolgáltató cégneve: KBOSS.hu Kft. (Számlázz.hu)
Székhely: 1031 Budapest, Záhony utca 7.
E-mail: info@szamlazz.hu
Adatvédelmi tájékoztatója: https://www.szamlazz.hu/adatvedelem/
Az Érintett által megadott adatokat a számlázási szolgáltató az általa üzemeltetett szerveren tárolja a számlázási platform Adatkezelő általi használata céljából. Az adatokhoz csak munkatársaink, illetve a szervert üzemeltető munkatársak férhetnek hozzá, de mindannyian felelősséggel tartoznak az adatok biztonságos kezeléséért.
- A tevékenység megnevezése: számlázási szolgáltatás.
- Az adatkezelés célja: a számlák kiállításához, kezeléséhez szükséges platform biztosítása.
- A kezelt adatok: név, email cím, szállítási cím, cím, telefonszám
- Az adatkezelés időtartama és az adatok törlésének határideje: Az adatkezelés a számlázási platform Adatkezelő általi használatáig tart, illetve a weboldal működtetője és a számlázási szolgáltató közötti szerződéses megállapodás szerint.
Bankkártyás fizetési szolgáltató cégneve: OTP Mobil Kft.
Székhely: 1143 Budapest, Hungária krt. 17-19.
E-mail: ugyfelszolgalat@simple.hu
Adatvédelmi tájékoztatója: https://simple.hu/adatkezelesi-tajekoztato/
Az Érintett által megadott adatokat a bankkártyás fizetési szolgáltató az általa üzemeltetett szerveren tárolja a fizetési platform Adatkezelő általi használata céljából. Az adatokhoz csak munkatársaink, illetve a szervert üzemeltető munkatársak férhetnek hozzá, de mindannyian felelősséggel tartoznak az adatok biztonságos kezeléséért.
- A tevékenység megnevezése: bankkártyás fizetési szolgáltatás.
- Az adatkezelés célja: a bankkártyás fizetés lebonyolítása
- A kezelt adatok: név, email cím, bankkártya adatok, cím
- Az adatkezelés időtartama és az adatok törlésének határideje: Az adatkezelés a bankkártyás fizetési platform Adatkezelő általi használatáig tart, a weboldal működtetője és a bankkártyás fizetési szolgáltató közötti szerződéses megállapodás szerint.
Az Érintett a Weboldalon bankkártyás fizetéssel történő megrendeléssel tudomásul veszi, hogy az Adatlezelő által a Weboldal felhasználói adatbázisában tárolt alábbi személyes adatai átadásra kerülnek az OTP Mobil Kft., mint adatfeldolgozó részére. A Szolgáltató által továbbított adatok köre (a bankkártyás fizetéshez elengedhetetlen adatok) az alábbi: név, email cím, bankkártya adatok, cím. Az adatfeldolgozó által végzett adatfeldolgozási tevékenység jellege és célja a SimplePay Adatkezelési tájékoztatóban, az alábbi linken tekinthető meg: https://simplepay.hu/vasarlo-aff
Bankkártyás fizetési szolgáltató cégneve: Barion Payment Zrt.
Székhelye: 1117 Budapest, Irinyi József utca 4-20. 2. emelet
Adatvédelmi tájékoztatója: https://www.barion.com/hu/adatvedelmi-tajekoztato/
Az Érintett által megadott adatokat a bankkártyás fizetési szolgáltató az általa üzemeltetett szerveren tárolja a fizetési platform Adatkezelő általi használata céljából. Az adatokhoz csak munkatársaink, illetve a szervert üzemeltető munkatársak férhetnek hozzá, de mindannyian felelősséggel tartoznak az adatok biztonságos kezeléséért.
- A tevékenység megnevezése: bankkártyás fizetési szolgáltatás.
- Az adatkezelés célja: a bankkártyás fizetés lebonyolítása
- A kezelt adatok: név, email cím, bankkártya adatok, cím
- Az adatkezelés időtartama és az adatok törlésének határideje: Az adatkezelés a bankkártyás fizetési platform Adatkezelő általi használatáig tart, a weboldal működtetője és a bankkártyás fizetési szolgáltató közötti szerződéses megállapodás szerint.
Az Érintett a Weboldalon bankkártyás fizetéssel történő megrendeléssel tudomásul veszi, hogy az Adatlezelő által a Weboldal felhasználói adatbázisában tárolt alábbi személyes adatai átadásra kerülnek a Barion Payment Zrt., mint adatfeldolgozó részére. A Szolgáltató által továbbított adatok köre (a bankkártyás fizetéshez elengedhetetlen adatok) az alábbi: név, email cím, bankkártya adatok, cím. Az adatfeldolgozó által végzett adatfeldolgozási tevékenység jellege és célja a Barion Adatkezelési tájékoztatóban, az alábbi linken tekinthető meg: https://www.barion.com/hu/adatvedelmi-tajekoztato/
Jelen szerződés értelmezésekor szerződésszegésnek minősül az az eset, amikor a Vásárló nem veszi át az általa megrendelt Terméket, valamint elállási szándékát sem jelzi a Vállalkozás felé.
A Vállalkozás és a Fogyasztó (Vásárló) között ugyanis a Honlapon leadott megrendelést követően elektronikus úton kötött adásvételi szerződés jön létre. Ezen szerződés alapján a Fogyasztó (Vásárló) a vételár kifizetésére, a dolog átvételére köteles, valamint köteles együttműködni a Vállalkozással és tájékoztatni őt minden olyan lényeges körülményről, ami a szerződés teljesítésével kapcsolatos (Ptk. 6:215. § és Ptk. 6:62. (1) §).
Amennyiben a Vásárló nem veszi át a megrendelt Terméket, úgy a Vállalkozás választása szerint
-
azonnali hatállyal felmondja a szerződést, vagy
-
akár harmadszor vagy negyedszer is megkísérli a Termék kiszállítását, abban az esetben, ha a második kiszállítási kísérlet sem vezetett eredményre és/vagy a Vásárló nem működött együtt.
A Vállalkozás fenntartja a jogot, hogy a fentiekben körülírt sikertelen ki-, és visszaszállítási költséget kötbérként érvényesítse a Vásárlóval szemben.
Amennyiben Ön korábban már a megrendelt Terméket – legalább kettő alkalommal - nem vette át (az elállási jog gyakorlását kivéve), vagy a Termék nem kereste jelzéssel érkezett vissza a Vállalkozáshoz, a Vállalkozás a vételár és a kiszállítási költségek előre történő megfizetéséhez kötheti a megrendelés teljesítését. A Vállalkozásnak jogában áll visszatartani a Termék(ek) átadását, amíg meg nem győződik arról, hogy Ön a Termék árát sikeresen megfizette az elektronikus fizetési megoldás igénybevételével (beleértve azt az esetet, amikor az átutalással fizetett termék esetén a Vásárló tagállama szerinti pénznemben utalja át a vételárat és az átváltás, valamint a banki költségek miatt a Vállalkozáshoz nem érkezik meg a vételár és a szállítási díj alapján meghatározott összeg). A Vállalkozás a vételár kiegészítésére hívja fel a Vásárlót, ha a Termék árának megfizetésére nem teljes mértékben került sor.
VIII. Az adatkezelés időtartama
Az Érintett hozzájárulása alapján megadott személyes adatokat az Adatkezelő az adatkezelés céljának megvalósulásáig, illetőleg az Érintett hozzájárulása visszavonásáig kezeli. Az Adatkezelő az Érintett a kapcsolatfelvétel során megadott személyes adatait a Weboldal igénybevételének megszűnéséig kezeli.
Az Adatkezelő a felvett személyes adatokat törvény eltérő rendelkezésének hiányában a) a rá vonatkozó jogi kötelezettség teljesítése céljából, vagy b) az adatkezelő vagy harmadik személy jogos érdekének érvényesítése céljából, ha ezen érdek érvényesítése a személyes adatok védelméhez fűződő jog korlátozásával arányban áll további külön hozzájárulás nélkül, valamint az Érintett hozzájárulásának visszavonását követően is kezelheti. /2011. évi CXII. törvény 6. § (5) bekezdés/
Az Adatkezelő az Érintett által megadott személyes adatokat a számviteli kötelezettségek teljesítése érdekében a 2000. évi C. törvény 169. §-a alapján 8 évig, illetve az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvényben meghatározott elévülési időn belül őrzi meg és kezeli.
IX. Adattovábbítás
Az Adatkezelő nem ad el, nem ad bérbe és semmilyen formában nem bocsájt rendelkezésére az Érintettre vonatkozó személyes adatokat, illetve információkat – a jelen Adatkezelési tájékoztatóban rögzített adatfeldolgozókon túlmenően – más cégnek, magánszemélynek.
Az Adatkezelő a tőle elvárható módon gondoskodik az adatok megfelelő biztonságáról, és megteszi azokat a technikai és szervezési intézkedéseket, melyek az adatvédelmi szabályok és elvek érvényre juttatását garantálják és a személyes adatok biztonságát elősegítik.
X. Sütik (cookie-k)
A süti betűből és számokból áll, melyet a Weboldal a böngészőnek küld, hogy egyes beállításokat elmentsenek, megkönnyítve ezzel a Weboldal használatát és statisztikai információkat gyűjtsenek a látogatóktól. A sütik nem tartalmaznak személyes információkat vagy adatokat és nem képesek az Érintett azonosítására. Néhány süti a weboldal bezárása után megszűnik, néhány pedig hosszabb időre tárolásra kerül az Érintett számítógépén.
A Sütikről további tájékoztatást a Weboldal „Cookie tájékoztatójában” olvashat.
XI. Hírlevél, direkt marketing
Az Érintett jelen Tájékoztató rendelkezéseit szem előtt tartva hozzájárulhat ahhoz, hogy az Adatkezelő a reklámajánlatok küldéséhez szükséges személyes adatait kezelje.
Az Érintett korlátozás és indokolás nélkül, ingyenesen leiratkozhat az ajánlatok küldéséről. Ebben az esetben az Adatkezelő minden - a reklámüzenetek küldéséhez szükséges - személyes adatát törli nyilvántartásából és további reklámajánlataival nem keresi meg az Érintettet. Érintett a reklámokról leiratkozhat az üzenetben lévő linkre kattintva.
- Az adatkezelésben érintettek köre: a hírlevélre feliratkozó valamennyi Érintett.
- Az adatkezelés célja: reklámot tartalmazó elektronikus üzenetek küldése az Érintett részére, tájékoztatás nyújtása az aktuális információkról, érdekességekről, új szolgáltatásokról, akciókról stb.
- Az adatkezelés jogalapja: az Érintett önkéntes hozzájárulása.
- Az adatok köre: az Érintett neve, e-mail címe.
- Az adatok megismerésére jogosult adatkezelők: az Adatkezelő.
- Az adatok tárolási módja: elektronikus.
XII. Analitikai alkalmazások
A Weboldal a látogatottsági adatok és egyéb webanalitikai adatok kinyerése érdekében független analitikai szerverek szolgáltatásait használja. A mérési adatok kezeléséről ezek a szolgáltatók tudnak részletes felvilágosítást nyújtani az Érintett részére.
A cél a fenti szoftverek által biztosított anonimizált információkkal a Weboldal látogatottságának, funkcionális használatának elemzése a felhasználói élmény javítása érdekében (pl: optimalizált navigáció nyújtása, egy-egy aloldalon az információk elhelyezésének sorrendje).
Ezen mérések nem tárolnak az Érintettekről olyan adatokat, amivel az Érintett beazonosítható lenne, se IP címet, se személyes adatokat.
Google Analytics
A Google Analytics belső cookie-kat, az eszközzel/böngészővel kapcsolatos adatokat, IP-címeket, illetve a webhelyen/alkalmazásban végzett tevékenységéket gyűjt. Ezeket az adatokat azért gyűjti, mert ezek alapján az adatok alapján tudja mérni, illetve statisztikai jelentésekben rögzíteni az Érintett által az olyan webhelyeken és/vagy alkalmazásokban végzett műveleteket, amelyek a Google Analytics szolgáltatást használják.
A Google Inc. adatkezelési tájékoztatója: http://www.google.com/intl/hu ALL/privacypolicy.html
A Google Analytics süti tájékoztatója: https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/analyticsjs/cookie-usage
Google Tag Manager
A Tag Manager nem rögzít személyes adatokat. Az eszköz más címkék (tagek) kiváltására szolgál, amelyek a maguk részéről adott esetben adatokat rögzíthetnek. A Google Tag Manager nem fér hozzá ezekhez az adatokhoz. Tartomány- vagy cookie-szinten történt kikapcsolás esetén érvényben marad a Google Tag Manager használatával megvalósult minden követési címkére (tracking tag).
A Google Inc. adatkezelési tájékoztatója: http://www.google.com/intl/hu ALL/privacypolicy.html
A Google Tag Manager tájékoztatója: https://marketingplatform.google.com/about/analytics/tag-manager/use-policy/
Google AdWords
Az Adatkezelő weboldalához a Google AdWords konverziókövetést használja, melynek célja, hogy az Adatkezelő mérni tudja az AdWords hirdetések hatékonyságát. Ezt az Érintett számítógépén elhelyezett cookie-k segítségével teszi, amely 30 napig létezik, és nem gyűjt személyes adatokat.
A Google Inc. adatkezelési tájékoztatója: http://www.google.com/intl/hu ALL/privacypolicy.html
A mérési adatokról, azok kezeléséről a Google az alábbi oldalán részletes felvilágosítást nyújt: https://policies.google.com/privacy?hl=hu&gl=hu
Hotjar
A Hotjar a Weboldalon az Érintett klikkjeit, illetve kurzormozgásokat méri, illetve kiértékeli. Azon információkat, melyeket a sütik generálnak a Weboldalunk meglátogatásával, átadásra kerülnek a Hotjar szerverének és ott azokat elmentik. A Hotjar sütijei eközben 365 napig is érvényben maradhatnak.
A Hotjar adatkezelési tájékoztatója: https://www.hotjar.com/legal/policies/privacy
A Hotjar süti tájékoztatója: https://help.hotjar.com/hc/en-us/articles/115011789248-Hotjar-Cookie-Information
Facebook pixel (képpont)
A Facebook pixel az Érintett személyes adatait (Ügyféladatok) küldi el a Facebook részére. Az Ügyféladatok a Facebook terméktől függően lehetnek elérhetőségek, illetve eseményadatok.
A Facebook pixel adatkezelési tájékoztatója: https://developers.facebook.com/docs/facebook-pixel/implementation/gdpr
XIII. Az adatkezeléssel kapcsolatos jogérvényesítés
Panasz esetén az illetékes hatóságot az alábbi elérhetőségeken értesítheti:
- Név: Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság
- Postacím: 1363 Budapest, Pf.: 9.
- Cím: 1055 Budapest, Falk Miksa utca 9-11
- Telefon: +36 (30) 683-5969; +36 (30) 549-6838; +36 (1) 391 1400
- Fax: +36 (1) 391-1410
- E-mail: ugyfelszolgalat@naih.hu
- Weboldal: www.naih.hu
XIV. Az adatkezelés alapjául szolgáló jogszabályok
- GDPR - AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS (EU) 2016/679 RENDELETE (2016. április 27.) a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK rendelet hatályon kívül helyezéséről (általános adatvédelmi rendelet).
- 2011. évi CXII. törvény az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról.
- 2013. évi V. törvény a Polgári törvénykönyvről.
- 2001. évi CVIII. törvény az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről.
Jelen Adatvédelmi Tájékoztató hatályba lépésének időpontja: 2023. június 8.
Az Adatkezelő a változtatás jogát fenntartja.